Včielka Maja vyrieši každú hádku

Autor: Miroslava Bartalová | 1.10.2015 o 16:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

Ideálny deň na trochu oddychu od všetkého naokolo čo vás trápi. Nejaké tie nákupy pre potešenie ega a zároveň vynovenie starého šatníku. Spolu s tým nejaká oddychovka v kine. Nič strašné sa predsa nemôže pri tejto kombinácií stať.

Ideálny deň na trochu oddychu od všetkého naokolo čo vás trápi. Nejaké tie nákupy pre potešenie ega a zároveň vynovenie starého šatníku. Spolu s tým nejaká oddychovka v kine. Nič strašné sa predsa nemôže pri tejto kombinácií stať. Stačí však pár slov a nesmelá výmena názorov je na svete. Alebo to mám nazývať radšej hádkou? Každý za hádku považuje niečo iné. V niektorých prípadoch je nutná prítomnosť zvýšeného hlasu, buchnutie dverí... Čo je však prítomné všade, je nádherné urazené kyslé ksichty všetkých zúčastnených.

Ak sa hádam s priateľmi, tak väčšinou sa snažím nejakým spôsobom odísť od hádky a rozanalyzovať si to v hlave osamote. Hlavne je však potrebné vychladnúť. Následne prídem znova a všetko si pekne vysvetlíme. Ak však príde na hádku s veľmi blízkou osobou, moja prítomnosť je nutnosťou. Žiadny odchod si nemôžem dovoliť. Moja náklonnosť k osobe mi to jednoducho nedovolí. S každou výmenou názorov sa obávam o stratu milovanej osoby. Mysľou môžem byť akokoľvek naštvaná, rozhnevaná, môžem ísť vybuchnúť, aj tak vždy myslím a konám tak aby bolo tej druhej osobe najlepšie. Za každých okolností mi na tej osobe záleží viacej než na sebe. Najlepšie sú, ale hádky úplne od veci. Ani po pravde netuším prečo sme sa pohádali, jednoducho sa však nerozprávame. Ticho je najviac zabíjajúca vec na svete. Je úplne jedno, že naokolo sú ľudia, že je všade prítomný ruch, autá, ak daná osoba nevydá ani hlásku, tak sa ticho a napätie rozlieha v celom vašom vnútri. Je to skľučujúci pocit. Neviete čo sa deje, nad čím blízka osoba premýšľa. Čo sa ide práve udiať. Ako a či vôbec začať konverzáciu. Na základe myšlienok teda usúdite, že ostanete radšej ticho. A začína súboj tvrdohlavostí. Kto prehovorí ako prvý k téme? Väčšinou sú prítomné reči, úplne mimo problému. Z duše to neznášam. Ak niečo nie je doriešené, nedokážem sa sústrediť na nič iné. Hoci aj to hlúpe nakupovanie. Ja vtedy neviem nakupovať. Proste to nejde! Časom, však tvrdohlavosť ustupuje. Jedna osoba je už náchylná k prípadnému zmiereniu, druhá však stále na svojej tichosti trvá aj naďalej. V tomto prípade je riešenie v nedohľadne. Celú hádku dokáže rozuzliť jedine náhodná nepredvídateľná situácia. A následne blízke osoby zomkne k sebe. Aspoň mne sa to tak stalo. Nešikovné uštipnutie včely. Je to úplná banalita (ak však nie ste alergický, to by bolo horšie). Maličkosť, ktorá vás vytrhne zo zlej nálady, a vrhne vás do reality. V tom momente sa zrazu všetky myšlienky na nezmyselnú hádku rozplývajú. Znova si začínate vážiť blízku osobu. Ochotne jej pomáhate vyťahovať žihadlo z rany. Dokonca na scénu prichádza aj stratený humor. Vychutnávate si momenty v spoločnosti jeden druhého. Nechápete ako ste sa mohli na seba tak hlúpo uraziť a nebaviť sa spolu. V tej chvíli bez akýchkoľvek problémov dokážete nájsť vhodné slová na riešenie problému, kvôli ktorému ste museli toto všetko absolvovať.

Ja sa obvykle snažím vyhýbať akýmkoľvek hádkam. Som dosť nekonfliktný človek, preto nemám v zálohe žiadne univerzálne riešenia hádok, alebo predsa jedno by som mala. Ak ide o partnerskú hádku, a ide naozaj o nejakú drobnosť, tak by sa mal jeden z partnerov začať vyzliekať. Ešte som nemala šancu to overiť v praxi, ale ide o zaujímavý nápad a určite má niečo do seba. A jednoznačne dokáže umlčať oboch partnerov. Príjemne omámená z práve prežitých pocitov, zaliata láskou, namiesto rozrušenej nazúrenej mysle sa problémy riešia isto o poznanie ľahšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?